Artmera Sanat Merkezi

Sanatın toplumdaki yerini belirtmek istersek oldukça zorlanırız. Çünkü sanat hem soyut hem somut anlamda toplumda bir yerle sınırlandırılamaz. Toplumdaki tüm yerlerin içinde ve dışındadır.

Sanat özgürlüktür! Türleriyse özgürlüğü yansıtma biçimi… İşte Artmera toplumdaki tüm bu yerlerin içinde ve dışında özgürlüğünü yansıtabileceğin ve yansıtma şeklini güçlendirebileceğin bir yerdir. Sanatın her türünde, sanata dair her türlü bakış açısının ortaya çıktığı ve icra edildiği yerdir. Sanatçı adayının kendini keşfetmek için, sanatçının keşfettiği kendindeki yaratıcılığı en üst seviyeye çıkarabilmek için; düşünebileceği, konuşabileceği, deneyebileceği, öğrenebileceği, üretebileceği, ilham alabileceği ortamı hissel ve fiziksel olarak sunan bir evdir. Sanata dair hayallerini gerçekleştirebileceğin bir sosyal ortamdır!

 

Artmera Akademi

Artmera Akademi, Artmera Sanat Merkezi’nin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı birçok sertifikalı eğitimler verdiği birimidir. Artmera Akademi ile sanat kariyerine katkı sağlayabilir, CV’ni güçlendirebilir,  gerçek bir eğitim kurumundan gerçek bir sertifika sahibi olabilirsin.

 

Artmera Sahne

Artmera Sahne, Artmera Sanat Merkezi’nin içinde her türlü sahne performansının sergilendiği yerdir. 70 kişilik seyirci kapasitesiyle tiyatro, dinleti, seminer, gösteri gibi bir çok sahne sanatını seyretmene olanak sağlar. Ayrıca Artmera sahne tüm bunları icra edebilmen, arkadaşlarınla çeşitli organizasyonlar, provalar ve sevdiklerine sürprizler yapabilmen için de uygun bir alandır.

 

Artmera Atölye

Artmera Atölye, Artmera Sanat Merkezinde insanların sanatla tanışması ya da sanatlarını geliştirmesi için yapılan günlük eğitimleri kapsar. Artmera atölye ile kısa süreli ve eğlenceli eğitimlere katılabilir sanatla iç içe iyi vakit geçirerek kendine bir şeyler katabilirsin. Artmera Atölye’de sanatın sınırı yok! Her daldan günlük eğitimi burada bulabilirsin.

 

Artmera Cafe

Yiyip içerken de sanatla iç içe ol! Sanat merkezinin içerisinde bir kafede kahveni yudumlarken ya da yemeğini yerken sanat sohbetleriyle günlük hayatın yorgunluğundan kurtul. İstersen kitabını oku, istersen dostlarınla hoş vakit geçir. Bu sırada kafenin eşsiz lezzetlerini tat. Birçok söyleşi ve sanat sohbetlerine ev sahipliği yapan Artmera Cafe’de hem dinlenebilir hem eğlenebilirsin.