Artmera Sanat Merkezi

Sanatın toplumdaki yerini belirtmek istersek oldukça zorlanırız. Çünkü sanat hem soyut hem somut anlamda toplumda bir yerle sınırlandırılamaz. Toplumdaki tüm yerlerin içinde ve dışındadır.

Sanat özgürlüktür! Türleriyse özgürlüğü yansıtma biçimi… İşte Artmera toplumdaki tüm bu yerlerin içinde ve dışında özgürlüğünü yansıtabileceğin ve yansıtma şeklini güçlendirebileceğin bir yerdir. Sanatın her türünde, sanata dair her türlü bakış açısının ortaya çıktığı ve icra edildiği yerdir. Sanatçı adayının kendini keşfetmek için, sanatçının keşfettiği kendindeki yaratıcılığı en üst seviyeye çıkarabilmek için; düşünebileceği, konuşabileceği, deneyebileceği, öğrenebileceği, üretebileceği, ilham alabileceği ortamı hissel ve fiziksel olarak sunan bir evdir. Sanata dair hayallerini gerçekleştirebileceğin bir sosyal ortamdır!

 

Artmera Akademi

Artmera Akademi, Artmera Sanat Merkezi’nin Milli Eğitim Bakanlığı onaylı birçok sertifikalı eğitimler verdiği birimidir. Artmera Akademi ile sanat kariyerine katkı sağlayabilir, CV’ni güçlendirebilir,  gerçek bir eğitim kurumundan gerçek bir sertifika sahibi olabilirsin. Daha fazla detay için Artmera Akademi bünyesindeki eğitimleri keşfetmeye başlayabilirsin.

 

Artmera Sahnesi

Artmera Sahnesi, Artmera Sanat Merkezi’nin içinde her türlü sahne performansının sergilendiği yerdir. 70 kişilik seyirci kapasitesiyle tiyatro, dinleti, seminer, gösteri gibi bir çok sahne sanatını seyretmene olanak sağlar. Ayrıca Artmera sahne tüm bunları icra edebilmen, arkadaşlarınla çeşitli organizasyonlar, provalar ve sevdiklerine sürprizler yapabilmen için de uygun bir alandır. Artmera Sahnesindeki gösterileri incelemek için etkinlik takvimi sayfasına gözatabilirsin.

 

Artmera Atölye

Artmera Atölye, Artmera Sanat Merkezinde insanların sanatla tanışması ya da sanatsal yeteneklerini geliştirmesi için yapılan günlük eğitimleri kapsar. Artmera atölye ile kısa süreli ve eğlenceli eğitimlere katılabilir sanatla iç içe iyi vakit geçirerek kendine bir şeyler katabilirsin. Artmera Atölye’de sanatın sınırı yok! Her daldan eğitime yönelik atölye çalışmasını burada bulabilirsin. Daha fazla detay için Artmera bünyesindeki atölyeleri inceleyebilirsin.

 

Artmera Blog

Artmera Blog, gönüllü yazarların toplandığı bir web dergi niteliği taşır. Keyifle okuyabileceğin, sürekli genişleyen özgür bir platformdur. Birbirinden farklı türde onlarca yazılı eseri içinde barındıran Artmera Blog, her türden yazılı esere ve yeni yazarlara da açıktır. Eğer sen de Artmera Blog'da yazar olmak istiyorsan hemen bizimle iletişime geçebilir, şimdilik sadece okuyan tarafta olmak istiyorsan Artmera Blog'u incelemeye başlayabilirsin.

 

Artmera Cafe

Yiyip içerken de sanatla iç içe ol! Sanat merkezinin içerisinde bir kafede kahveni yudumlarken ya da yemeğini yerken sanat sohbetleriyle günlük hayatın yorgunluğundan kurtul. İstersen kitabını oku, istersen dostlarınla hoş vakit geçir. Bu sırada kafenin eşsiz lezzetlerini tat. Birçok söyleşi ve sanat sohbetlerine ev sahipliği yapan Artmera Cafe’de hem dinlenebilir hem eğlenebilirsin.